Informacija apie Operacijų vadovo sprendimus, kurie reglamentuoja ikimokyklinio ugdymo įstaigų vaikų testavimą greitaisiais antigeno testais „Čiulpinukais“.

Informacija apie Operacijų vadovo sprendimus, kurie reglamentuoja ikimokyklinio ugdymo įstaigų vaikų testavimą greitaisiais antigeno testais „Čiulpinukais“.

Operacijų vadovo sprendimų Nr. V-1927 ir V-2743 pakeitimais, numatyta, kad nuo vasario 21 d.:

  • Ugdymo įstaigose atsiranda galimybė testuotis naudojant greituosius antigeno testus, kuriems naudojamas ėminys iš seilių – „čiulpinukus“.
  • „Čiulpinukai“ galės būti naudojami pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo programas ugdomų vaikų testavimui.
  • Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigose vaikai galės būti testuojami tik tais atvejais, kai jie turės sąlytį su asmeniu, kuriam buvo patvirtinta COVID-19 liga. Gavus teigiamą rezultatą vaikas galės registruotis patvirtinamajam tyrimui į mobilųjį punktą, o likusiems vaikams bus rekomenduojama testuotis ugdymo įstaigoje dažnesniu periodiškumu (izoliacija netaikoma), pagal izoliacijos taisyklių 9 priedo algoritmą, kas dvi dienas 10 dienų nuo sąlyčio datos.
  • Yra pakeista sutikimo testuotis forma, pritaikyta ir ikimokyklinėms ugdymo įstaigoms, tačiau šiai dienai yra tik keitimo punktai, visa sutikimo forma dar neįkelta į teisės aktų registrus, pirmadienį jau turėtų būti. Kai tik bus įkelta nauja sutikimo forma, atsiųsiu visuomenės sveikatos specialistams.
  • Sutikimo formos dėl testavimo turi būti išdalinamos ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo įstaigų vaikų tėvams. Testavimas yra sananoriškas, tėvai patys sprendžia, sutinka, kad vaikai būtų testuojami ar ne. Savo sutikimą/nesutikimą pažymi sutikimo formoje. Nerekomenduojama testuoti tuos vaikus, kurie sirgo ir po sirgimo nepraėjo daugiau nei 90 dienų.
  • Prisegu greitųjų antigeno testų „Čiulpinukų“ naudojimo instrukciją.
     

 

Close Menu