Sveikatos ir sporto savaitė „Kai anūkai skrynią krėtė“

Sveikatos ir sporto savaitė „Kai anūkai skrynią krėtė“

Gegužės 11–15 dienomis darželyje vyko sveikatos ir sporto savaitė „Kai anūkai skrynią krėtė“. Visą savaitę darželyje netrūko juoko, judėjimo, žaidimų ir smagių atradimų. Kiekvieną rytą vaikai atverdavo močiutės skrynią, kurioje rasdavo vis naujų užduočių ir iššūkių. Mažieji žaidė senuosius lietuvių liaudies žaidimus, dalyvavo „Lapių medžioklėje“, sportinėse estafetėse, virvės traukimo varžybose bei įvairiose žaidynėse su kamuoliais. Sveikatos savaitės metu vaikai ne tik aktyviai judėjo, bet ir susipažino su senolių tradicijomis, kalbėjosi apie sveiką gyvenseną, fizinio aktyvumo svarbą bei draugystę. Kartu su močiutėmis gamino sveikuoliškus užkandžius, vaisių salotas, ragavo sveikas arbatas ir mokėsi apie sveikatai palankią mitybą. Ypatingų emocijų vaikams suteikė išvyka prie jūros, kur jie kvėpavo grynu oru, kūrė darbelius iš gamtinių medžiagų ir aktyviai leido laiką gamtoje. Prie jūros vaikai turėjo ypatingą užduotį – susidėti savo sveikuolišką užkandžių dėžutę. Vėliau buvo renkama pati sveikiausia ir išradingiausia dėžutė, o vaikai džiaugėsi galėdami parodyti savo kūrybiškumą ir žinias apie sveiką mitybą. „Kriaukliukų“ grupės vaikai taip pat turėjo galimybę sudalyvauti lopšelio-darželio „Švyturėlis“ organizuotoje sveikatos konferencijoje-praktikume, kur kartu su kitų darželių vaikais atliko įvairias sportines užduotis, aktyviai judėjo ir smagiai leido laiką. Savaitę vainikavo jaukus piknikas lauke. Vaikai vaišinosi gardžiu keptu obuolių pyragu, dalijosi vieni su kitais atsineštais sveikuoliškais užkandžiais, bendravo ir džiaugėsi kartu praleistu laiku. Ši savaitė padovanojo daug judėjimo džiaugsmo, sustiprino vaikų sveikatą, skatino bendrystę ir sujungė skirtingas kartas bendrai veiklai. Smagios akimirkos ir patirti įspūdžiai dar ilgai išliks vaikų atmintyje.

 

Close Menu
Skip to content